Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu. Jestem absolwentką kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (studia inżynierskie) oraz kierunku Landschaftsplanung und Landschaftsarchitektur na Universität für Bodenkultur w Wiedniu, gdzie uzyskałam tytuł Diplom-Ingenieurin (studia magisterskie).

Posiadam również uprawnienia Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni wydane przez NOT SITO (Naczelna Organizacja Techniczna, Oddział Warszawski Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa).

Rośliny są moją pasją od wczesnego dzieciństwa. Wiedzę oraz doświadczenia w zakresie ogrodnictwa zdobywałam od najmłodszych lat, pomagając moim rodzicom, którzy prowadzą Szkółkę Szmit, obecnie jedną z najbardziej znanych szkółek roślin ozdobnych w Polsce.

Praktykowałam w ogrodach botanicznych w Wiedniu oraz Warszawie, a także w szkółkach bylin w Niemczech.

Moją pasją są podróże, które często stanowią dla mnie inspiracje przy tworzeniu projektów. Co roku odwiedzam wiele wystaw ogrodniczych, m.in. Chelsea Flower Show w Londynie, Elmia Garden w Jӧnkӧping (Szwecja), IPM w Essen (Niemcy), Zieleń to Życie w Warszawie.

Należę do Stowarzyszenia Naukowo – Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Związku Szkółkarzy Polskich, oraz Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Publikuję w pismach ogrodniczych oraz występuję w programach telewizyjnych o tematyce ogrodniczej. W wolnych chwilach zajmuję się florystyką.